+48 691 911 490
Fotowoltaika w pensjonacie na Kaszubach Fotowoltaika w pensjonacie na Kaszubach

Fotowoltaika w pensjonacie

Zastosowany system fotowoltaiczny w obiekcie noclegowym składa się z kilku elementów. Pierwszy to system fotowoltaiki, drugi rozłącznik przeciwpożarowy oraz ogrzewanie rynien.

Naszym celem było zminimalizowanie rachunków za prąd w jednym z pensjonatów na Kaszubach.

Z uwagi na przekroczenie wartości mocy instalacji powyżej 6,5kW konieczne było zastosowanie zabezpieczeń przeciwpożarowych. Na poddaszu zamontowaliśmy wyłącznik napięcia stałego, który pochodzi z paneli fotowoltaicznych.

Uzgodniliśmy z rzeczoznawcą instalacji pożarowych zgodność projektu z wymogami przeciwpożarowymi co nie stanowiło problemu posiadając odpowiednią wiedzę i doświadczenie jakie posiada nasza firma.

Zgłosiliśmy komplet dokumentów do powiatowego oddziału straży pożarnej i  do Energii. Umożliwiło to uruchomienie instalacji w ciągu zaledwie 8 dni od zakończenia prac.

Instalacja fotowoltaiczna 11kW pokryła całą połać dachu od strony południowej. Klient posiada dachówkę typu karpiówka, która ułatwia prace dekarskie.

Cały system wykonaliśmy kompletnie i gotowy do długoletniej pracy. Rozdzielnice napięcia stałego i zmiennego usytuowane w budynku wraz z kontrolą działania odłącznika przeciwpożarowego oraz zastosowanie falownika firmy Goodwe z przedłużoną gwarancją do 10 lat z uwagi na posiadaną autoryzację firmy Projekt24 .

Nowością na rynku fotowoltaicznym jest system ogrzewania rynien deszczowych. Dla Klienta w pensjonacie jest to idealne rozwiązanie problemu z uwagi na zalegający ciężki kaszubski śnieg.

Cieszymy się, że mamy udział w ekologicznym wspieraniu naszego Wszechświata oraz zostawimy go lepszym dla naszych wnuków.

Zapraszamy do kontaktu projekt24@projekt24.pl